Nazywam się Justyna Baranowska i jestem psychologiem. Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Zielonogórskim, a moja praca magisterska, którą poświęciłam rozwojowi kobiet na różnych etapach dorosłości została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę magisterską przez Dyrektora instytutu Psychologii.
Od zakończenia studiów nieustannie się rozwijam, biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach oraz konferencjach, m.in.:
- „Zasady prowadzenia grup wsparcia”
- „Pierwsza Pomoc Psychologiczna”
- „Pierwsza pomoc dla osób doświadczających zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Poznawczo-behawioralne metody pracy”
- „Pierwsza pomoc dla osób doświadczających depresji. Poznawczo-behawioralne metody pracy”
- „Między kryzysem a zaburzeniem psychicznym – jak zrozumieć różnice i relacje między nimi?”
- II Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Szkoleniowa, Metody Pomocy Psychologicznej „Poradnictwo psychologiczne od teorii do praktyki”
- Uczestniczę również w 4 -letnim szkoleniu w nurcie poznawczo-behawioralnym w szkole „Crescentia”, która przygotuje mnie do zawodu psychoterapeuty.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam już w trakcie studiów:
- asystując w gabinecie psychologicznym,
- prowadząc grupę wsparcia dla Kobiet na emigracji, gdzie realizowałam swój autorski program,
- odbywając staż w klinice psychologiczno-psychiatrycznej NZOZ PsychoMedic.
Obecnie:
- udzielam wsparcia i konsultacji osobom osadzonym oraz ich rodzinom przy współpracy ze stowarzyszeniem ProCivium
- wraz z zespołem psychologów piszę podręcznik wsparcia dla osób doświadczających przemocy
- swój potencjał realizuje również w Fundacji Regiment, gdzie wspieram kobiety znajdujące się w najróżniejszych sytuacjach życiowych oraz prowadzę warsztaty tematyczne (tematy to: asertywność, radzenie sobie ze stresem i emocjami, pomaganie innym, rozwój i strefa komfortu oraz uważność w życiu codziennym).
Prowadzę również własny gabinet, w którym przy użyciu technik zaczerpniętych z nurtu CBT oraz ACT towarzyszę moim klientom w ich drodze do spełnienia, ucząc akceptacji oraz wzmacniając ich naturalne zasoby.
W pracy najważniejszy jest dla mnie człowiek wraz ze swoją niepowtarzalną historią, a zaufanie, którym zostaje obdarzona wymaga ode mnie największych standardów, dlatego kluczowym aspektem jest dla mnie postępowanie zgodne z etyką zawodu oraz własny rozwój. Przeszłam własną psychoterapię, ponieważ nie wyobrażam sobie pracy z drugim człowiekiem bez przyjrzenia się wcześniej własnym doświadczeniom.
Wśród psychologów na emigracji wyróżnia mnie to, że superwizuję swoją pracę u dr Natalii Liszewskiej, co daje moim klientom gwarancję najwyższej jakości świadczonych przeze mnie usług.
Prywatnie uwielbiam wędrówki górskie, włoskie espresso, sztukę oraz polską muzykę z lat 80 i 90. Codziennie praktykuję również uważność i jogę, co daje mi dużo wewnętrznego spokoju i przyjemności z bycia w kontakcie ze sobą.