About
122
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-122,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-28.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.8.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-6

Nazywam się Justyna Baranowska i jestem psychologiem. Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Zielonogórskim, a moja praca magisterska, którą poświęciłam rozwojowi kobiet na różnych etapach dorosłości została wyróżniona w konkursie na najlepszą pracę magisterską przez Dyrektora instytutu Psychologii.

 Od zakończenia studiów nieustannie się rozwijam, biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach oraz konferencjach, m.in.: 

 

 • „Zasady prowadzenia grup wsparcia” 
 • „Pierwsza Pomoc Psychologiczna”
 • „Pierwsza pomoc dla osób doświadczających zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Poznawczo-behawioralne metody pracy”
 • „Pierwsza pomoc dla osób doświadczających depresji. Poznawczo-behawioralne metody pracy”
 • „Między kryzysem a zaburzeniem psychicznym – jak zrozumieć różnice i relacje między nimi?”
 • II Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Szkoleniowa, Metody Pomocy Psychologicznej „Poradnictwo psychologiczne od teorii do praktyki” 
 • Uczestniczę również w 4 -letnim szkoleniu w nurcie poznawczo-behawioralnym w szkole „Crescentia”, która przygotuje mnie do zawodu psychoterapeuty. 

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam już w trakcie studiów:

 

 • asystując w gabinecie psychologicznym,
 • prowadząc grupę wsparcia dla Kobiet na emigracji, gdzie realizowałam swój autorski program,
 • odbywając staż w klinice psychologiczno-psychiatrycznej NZOZ PsychoMedic. 

 

Obecnie:

 • udzielam wsparcia i konsultacji osobom osadzonym oraz ich rodzinom przy współpracy ze stowarzyszeniem ProCivium
 • wraz z zespołem psychologów piszę podręcznik wsparcia dla osób doświadczających przemocy
 • swój potencjał realizuje również w Fundacji Regiment, gdzie wspieram kobiety znajdujące się w najróżniejszych sytuacjach życiowych oraz prowadzę warsztaty tematyczne (tematy to: asertywność, radzenie sobie ze stresem i emocjami, pomaganie innym, rozwój i strefa komfortu oraz uważność w życiu codziennym). 

 

Prowadzę również własny gabinet, w którym przy użyciu technik zaczerpniętych z nurtu CBT oraz ACT towarzyszę moim klientom w ich drodze do spełnienia, ucząc akceptacji oraz wzmacniając ich naturalne zasoby.

 

 W pracy najważniejszy jest dla mnie człowiek wraz ze swoją niepowtarzalną historią, a zaufanie, którym zostaje obdarzona wymaga ode mnie największych standardów, dlatego kluczowym aspektem jest dla mnie postępowanie zgodne z etyką zawodu oraz własny rozwój. Przeszłam własną psychoterapię, ponieważ nie wyobrażam sobie pracy z drugim człowiekiem bez przyjrzenia się wcześniej własnym doświadczeniom. 

 

Wśród psychologów na emigracji wyróżnia mnie to, że superwizuję swoją pracę u dr Natalii Liszewskiej, co daje moim klientom gwarancję najwyższej jakości świadczonych przeze mnie usług. 

 

Prywatnie uwielbiam wędrówki górskie, włoskie espresso, sztukę oraz polską muzykę z lat 80 i 90. Codziennie praktykuję również uważność i jogę, co daje mi dużo wewnętrznego spokoju i przyjemności z bycia w kontakcie ze sobą.